A A Dla słabowidzących Mówiąca przeglądarka

„Jak być ojcem w XXI wieku?”

 

 

„Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli” – to przesłanie kierujemy do obecnych i przyszłych ojców, aby uświadomić im, jak ważną rolę pełnią w wychowaniu potomstwa. Nie jest łatwo dzisiaj być ojcem i nie są to tylko przeszkody związane z obowiązkami zawodowymi. O roli ojca w dzisiejszym społeczeństwie i rodzinie, będziemy mówić podczas konferencji „Jak być ojcem w XXI wieku?”, która odbędzie się 13 maja 2014 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Powyższe przedsięwzięcie wpisuje się w Międzynarodowy Dzień Rodzin, który obchodzony jest corocznie 15 maja. W centrum polityki społecznej znajduje się rodzina, a pierwszorzędne miejsce muszą zajmować na równi macierzyństwo i ojcostwo. W procesie wychowania niezastąpiona jest rola dwojga rodziców. Brak ojca w rodzinie wiąże się z poważnymi trudnościami życiowymi dla dzieci. Konferencja na temat szczególnej roli ojca w życiu dziecka i rodziny ma na celu podkreślenie odpowiedzialnej roli ojca oraz tworzenie klimatu społecznego sprzyjającego zaangażowaniu ojców w rodzinę. 

W tym roku mamy szczególną okazję do świętowania, gdyż Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych obchodzony jest po raz dwudziesty. 

Konferencja "Jak być ojcem w XXI wieku?" zgłoszona została do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014 w Polsce, które zostały objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Miło nam poinformować, że już wkrótce wydarzenie znajdzie się na mapie obchodów w zakładce Międzynarodowy Dzień Rodzin na portalu
www.prezydent.pl.

 Mamy nadzieję, że konferencja na rzecz ojców przyczyni się do wzmocnienia pozycji rodziny. Silna rodzina to rodzina w której nie występuje zjawisko przemocy domowej. Liczymy na to, że konferencja wpłynie w sposób pośredni na zmniejszenie skali tego problemu.

 Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji!Do pobrania:

 

Copyright © 2021 Niebieska Liniawykonanie: projektowanie stron Toruń