A A Dla słabowidzących Mówiąca przeglądarka
Informacje o Biurze

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z  wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności"

Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika.  W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.

 

Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników-  specjalistów w swoich dziedzinach.

 

 


Szybki kontakt


 56 659 13 99
(w godz. 7.30-15.30)

56 652 18 12 (w godz. 7.30-15.30)

 800 154 030 (w godz. 17.00-21.00)

niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl

ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, Toruń  

więcej dowiesz się klikając na niniejszy link


Dyżury prawne
  • Inowrocław- 5 października
  • Chełmno - 6 pażdziernika
  • Brodnica - 13 października
  • Grudziądz - 20 października
  • Bydgoszcz-26 października
  • Włocławek-27 października

więcej dowiesz się klikając na niniejszy linkdodano: 2020-11-25

 

Mija już 21 lat od ogłoszenia przez ONZ dnia 25 listopada - Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Pomimo tylu lat i wielu kampanii poruszających ten temat, problem przemocy wobec kobiet jest ciągle aktualny, nie tylko na świecie, ale również w naszym kraju.

dodano: 2020-11-17

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza do udziału w konferencji online pn. "Zatrzymać mowę nienawiści", która jest realizowana w ramach projektu „Przeciw mowie nienawiści”. Udział w konferencji to wyjątkowa okazja, by wspólnie pochylić się nad takimi negatywnymi zjawiskami jak: mowa nienawiści, przemoc wynikająca z nienawiści czy nietolerancja. Konferencja odbędzie się 26 listopada. Początek o godzinie: 10.00. Udział w konferencji jest darmowy! 

dodano: 2020-11-13

 

MIĘDZY PSYCHOLOGIĄ, RELIGIĄ I SEKTĄ – CIEMNE STRONY PSYCHOLOGII. Tak brzmi temat XII Toruńskiego Sympozjum poświęconego Religiom i Alternatywnym Ruchom Religijnym. W tym roku, z racji epidemi, sympozjum odbędzie się w formie zdalnej. Transmisja dostępna będzie w dniu 19 listopada 2020 r. (czwartek), godz. 9.00-16.00.

 

dodano: 2020-11-13

 

Trwa realizacja szkolenia dla członków gminnych zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych. Planowane stacjonarnie zajęcia, ze względu na sytuacje epidemiczną, przeniosły się do Internetu. Już dwie z trzech grup zakończyły pierwsza część szkolenia, a trzecia grupa rozpocznie je niebawem.

dodano: 2020-10-17

Informujemy, iż w związku ze znalezieniem się Torunia i większości miast województwa kujawsko-pomorskiego w strefie czerwonej (wynikającej ze stanu zagrożenia epidemicznego), zmianiają się zasady funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii. Codzienne dyżury w godzinach 17-21, konsultacje psychologiczne oraz dyżury prawne w innych miastach województwa będą się odbywały wyłącznie z wykorzystaniem połączeń telefonicznych i elektronicznych – do czasu powrotu miejsc świadczenia wsparcia  - do strefy żółtej.

Copyright © 2021 Niebieska Liniawykonanie: projektowanie stron Toruń