A A Dla słabowidzących Mówiąca przeglądarka
Informacje o Biurze

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy jest następcą prawnym Biura Rzecznika Praw Ofiar. Niebieska Linia jest tylko jednym z  wielu działań realizowanych przez Biuro. Więcej informacji na temat działalności Biura znajduje się w zakładkach "Działalność Biura"oraz "Aktualności"

Do zadań Biura należy między innymi świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej. Pomoc ta adresowana jest do osób doznających przemocy domowej, borykających się z problemami rodzinnymi (rozwód, separacja, uregulowanie władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem, alimentacja, uzależnienie od substancji psychoaktywnych). Poradnictwo prawne świadczone jest przez specjalistów; w szczególnie uzasadnionych przypadkach liczyć można na przyznanie pomocy profesjonalnego pełnomocnika.  W ramach działalności Biura można skorzystać z pomocy mediatora. Mediacje stanowią doskonałą alternatywę w stosunku do postępowania sądowego, są szansą na rozwiązanie rodzinnych sporów.

 

Osoby doznające przemocy liczyć mogą także na wsparcie psychologiczne. Wszelkie konsultacje prowadzone są przez doświadczonych pracowników-  specjalistów w swoich dziedzinach.

 

 


Szybki kontakt


 56 659 13 99
(w godz. 7.30-15.30)

56 652 18 12 (w godz. 7.30-15.30)

 800 154 030 (w godz. 17.00-21.00)

niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl

ul. M. Skłodowskiej-Curie 73, Toruń  

więcej dowiesz się klikając na niniejszy link


Dyżury prawne
  • Inowrocław- 5 października
  • Chełmno - 6 pażdziernika
  • Brodnica - 13 października
  • Grudziądz - 20 października
  • Bydgoszcz-26 października
  • Włocławek-27 października

więcej dowiesz się klikając na niniejszy linkdodano: 2013-05-01

 W ubiegły czwartek (25.04.2013 r.) zakończyły się I Regionalne Dni Psychoterapii pod hasłem „Psychoterapia nie gryzie”, które były współorganizowane przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

dodano: 2013-05-01


 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc ze szkoleń dla przewodniczących zespołów interdyscyplinarnych, które odbyły się w Bydgoszczy, Toruniu oraz we Włocławku. Szkolenia poprowadził Pan Grzegorz Wrona.  

dodano: 2013-04-15

  

Zapraszamy do uczestnictwa w procesie konsultacji projektu Wojewódzkiego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie dla województwa kujawsko-pomorskiego

Celem konsultacji jest pozyskanie informacji służących poprawie jakości projektu. Jesteśmy przekonani, iż Państwa uwagi będą miały istotne znaczenie dla poprawności merytorycznej i formalnej Programu. Na wszelkie uwagi czekamy do 16 maja 2013 r

dodano: 2013-04-04

 

 

Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, zaprasza na I REGIONALNE DNI PSYCHOTERAPII pod hasłem „PSYCHOTERAPIA NIE GRYZIE”, które odbędą się w dniach 19 – 25 kwietnia 2013 r. Zapraszamy do zapoznania się z programem. 

dodano: 2013-02-25

 

W dniach od 25 lutego do 2 marca 2013 roku ”Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw. Podobnie jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się po bezpłatną poradę.

Copyright © 2021 Niebieska Liniawykonanie: projektowanie stron Toruń